مگنوتوکس یک توکسین بایندر چند جزئی با خاصیت جذب سموم قارچی مختلف نظیر انواع مختلف آفلاتوکسین ها ، اکراتوکسین و زیرالنون می باشد. این توکسین بایندر علاوه بر جذب اختصاصی آفلاتوکسین ها قادر به جذب اختصاصی و جلوگیری از ورود سم زیرالنون به بدن دام ، طیور و آبزیان میباشد.
اجزای تشکیل دهنده:
مگنوتوکس متشکل از مخلوطی از آلومینیوم سیلیکاتها، دیواره سلولی مخمرساکارومایسز سرویزیه، کربن فعال و اسیدهای آلی میباشد. مقدار دیواره سلولی مخمر مورد استفاده در فرمولاسیون این توکسین بایندر حداقل 45 % میباشد. این توکسین بایندر علاوه بر جذب بسیار بالای سمومی نظیر زیرالنون و اکراتوکسین،  توان بالایی برای جذب انواع سموم آفلاتوکسین نیز دارد که از خصوصیات منحصر به فرد آن محسوب می شود. وجود کربن فعال در فرمولاسیون آن برای پیشگیری از مسمومیت های حاد در نظر گرفته شده است. همچنین اسیدهای آلی موجود در آن علاوه بر پیشگیری از رشد کپک ها، قادر به تجزیه بخشی از سموم قارچی بوده و در دستگاه گوارش علاوه بر اسیدی کردن محیط و تجزیه سموم، دارای خاصیت تحریک رشد و اشتهای دام و طیور نیز می باشد.
مگنوتوکس اولین توکسین بایندر چند جزئی وسیع الطیف در ایران:
منظور از وسیع الطیف این است که مگنوتوکس علاوه بر جذب سموم ناشی از بروز کپک زدگی، بر سایر مواد سمی مهم موجود در خوراک دام، طیور و آبزیان نظیر عناصر سنگین و باقیمانده سموم کشاورزی نیز موثر است.

چگونه از قدرت جذب مگنوتوکس مطمئن شویم؟
گروه ویوان به عنوان اولین تولید کننده توکسین بایندر در ایران با نام تجاری زرین بایندر، از سال 1388 با تحقیقات در زمینه سموم قارچی و جاذب های این سموم و با هدف تولید محصولات با اثربخشی بالا و قیمت اقتصادی و پس از یک زنجیره تحقیقات هفت ساله موفق به تولید مگنوتوکس شده است. مگنوتوکس علاوه بر تست های آزمایشگاهی متعدد جذب سم، از نظر قدرت جذب سم با بهترین توکسین بایندر های خارجی نیز مقایسه شده است.
مقدار مصرف مگنوتوکس:
پیشگیری: نیم کیلوگرم در هر تن خوراک
کنترل مسمومیت:2 تا 3 کیلوگرم در هر تن خوراک
جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین علمی گروه ویوان تماس حاصل نمایید
 
در صورت تمایل به مشاهده کاتالوگ مگنوتوکس اینجا را کلیک کنید
×